Uge · Måned · År

Alle · Skoleaktivitet · SFO‑aktivitet

Aktiviteter

Uge 02
Mandag, 08. 01. 2018
11:45-12:45MotivationsTalk m. Mads HerschendSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA/9ID/9IT/9NA/9ID/9IT/9NABA, BS, BSC, CBØ, CL, KB, KKL, KSP, LD, LHK, LM, MAL, MDB, MGK, MO, SB, NF
Tirsdag, 09. 01. 2018
ID'er volleystævneSkoleaktivitet8ID/9ID/9IDLHK, LM, MAL, SB
14:30-18:45Tre - partssamtaler JanuarSkoleaktivitet9IT
14:30-18:45Tre - partssamtaler JanuarSkoleaktivitet9IT
Onsdag, 10. 01. 2018
7.NA introturSkoleaktivitet8NA
15:30-18:00Tre - partssamtaler JanuarSkoleaktivitet9IT
Torsdag, 11. 01. 2018
7.NA introturSkoleaktivitet8NA
Fredag, 12. 01. 2018
7.NA introturSkoleaktivitet8NA
Uge 03
Mandag, 15. 01. 2018
16:00-16:30Nytårskur 4. årgang - brassbandSkoleaktivitet05A/05B
Tirsdag, 16. 01. 2018
-18:15Samtaler 8.IDSkoleaktivitet9ID
Uge 04
Mandag, 22. 01. 2018
13:30-14:45MED-Møde 13.30-14.45Skoleaktivitet
Tirsdag, 23. 01. 2018
Skole/hjemsamtale 8.NASkoleaktivitet9NAMDB, MGK
-18:15Samtaler 8.IDSkoleaktivitet9ID
14:30-20:30Skolehjem samtaler 8.NA - 23.januar 2018Skoleaktivitet9NA
Uge 05
Mandag, 29. 01. 2018
Filmuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Tirsdag, 30. 01. 2018
Filmuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Onsdag, 31. 01. 2018
Filmuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
08:45-10:00Besøg af Den Fynske OperaSkoleaktivitet04A/04B/JUPITER/MARS/MDT KL LIL/MERKUR/NEPTUN/PLUTO/SATURNCVC, MM, SKP, ASB, BJ, BSØ, BØ, EL, GG, JEH, JH, JN, KN, KP, LG, LP, LVP, MAY, MK, MN, SUM, TRS, TT
Torsdag, 01. 02. 2018
Filmuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
2.terminskarakterblad 9.årg. udl.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Fredag, 02. 02. 2018
Filmuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Uge 06
Mandag, 05. 02. 2018
08:15-14:15Fagdage i overbygningenSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA/9ID/9IT/9NA/9ID/9IT/9NA
Tirsdag, 06. 02. 2018
08:15-14:15Fagdage i overbygningenSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA/9ID/9IT/9NA/9ID/9IT/9NA
Onsdag, 07. 02. 2018
08:15-14:15Fagdage i overbygningenSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA/9ID/9IT/9NA/9ID/9IT/9NA
08:30-09:45MED-Møde 8.30-9.45SkoleaktivitetASB, BS, CB, CHS, HJ, HSM, MK, PM, TS
Torsdag, 08. 02. 2018
08:15-14:15Fagdage i overbygningenSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA/9ID/9IT/9NA/9ID/9IT/9NA
08:50-11:30Besøg i Den Fynske Opera 3. årgangSkoleaktivitet04A/04BAG, BE, CVC, SKP
Fredag, 09. 02. 2018
08:15-14:15Fagdage i overbygningenSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA/9ID/9IT/9NA/9ID/9IT/9NA
Uge 08
Torsdag, 22. 02. 2018
7.8.ID fodboldstævneSkoleaktivitet8ID/9IDLHK, LM, SB
Uge 10
Mandag, 05. 03. 2018
10:15-11:15SSP-kons kliktester 7.IDSkoleaktivitet8IDLHK
11:45-12:45SSP-kons kliktester 7.NASkoleaktivitet8NAMDB
Tirsdag, 06. 03. 2018
13:15-14:15SSP-kons kliktester 7.ITSkoleaktivitet8ITSE
Uge 11
Tirsdag, 13. 03. 2018
10:30-11:15Musikskolen giver koncert for mellemtrinnet i aulaen.Skoleaktivitet04A/04B/05A/05B/06A/06B/07A/07B/MDT KL STOAB, AG, AM, AO, BE, CB, CC, CH, CN, CVC, DIP, DSP, GT, LHR, MDJ, MM, RP, SA, SH, SKP
17:00-19:00Linjeorienteringsmøde for kommende 7.årg.Skoleaktivitet07A/07B
Torsdag, 15. 03. 2018
13:30-14:45MED-Møde 13.30-14.45Skoleaktivitet
Fredag, 16. 03. 2018
08:00-14:00Blæs på Fyn i Svendborg (4.a og 4.b deltager)Skoleaktivitet05A/05BAO, CH, CVC
Uge 12
Mandag, 19. 03. 2018
8.årg. terminsprøveSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Tirsdag, 20. 03. 2018
8.årg. terminsprøveSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Onsdag, 21. 03. 2018
8.årg. terminsprøveSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Torsdag, 22. 03. 2018
8.årg. terminsprøveSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Fredag, 23. 03. 2018
8.årg. terminsprøveSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
12:30-13:30Team Rynkeby Skoleløbet 2018Skoleaktivitet04A/04B/05A/05B/06A/06B/07A/07B/8ID/8IT/8NA/9ID/9IT/9NA/9ID/9IT/9NA/JUPITER/MARS/MDT KL LIL/MDT KL STO/MERKUR/NEPTUN/PLUTO/SATURNAA, AB, AG, AM, AO, ASB, ASG, AØ, BA, BE, BH, BJ, BS, BSØ, BØ, CB, CBØ, CC, CH, CHH, CHR, CHS, CL, CN, CSH, CVC, DIP, EL, EN, ES, GG, GT, HJ, HL, HR, HS, IP, JEH, JH, JM, JN, KB, KBC, KKL, KN, KP, KSK, KSP, LAP, LD, LEP, LHK, LHR, LM, LOA, LP, LVP, MAJ, MAL, MAY, MBJ, MDB, MGK, MH, MHL, MJ, MJØ, MK, MLN, MM, MN, MO, MS, MZ, PA, PM, RP, RSP, SA, SB, SD, SE, SH, SKP, SM, SS, SUM, TB, TF, TRS, TS, TT, BNA, BSC, NF, LK, AMB, JLA, JP, KMB, MNS, PMO, YK, BK, BMJ, RENG
Uge 14
Tirsdag, 03. 04. 2018
UU-vejledning på 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
08:00-17:00LEGO-House, Billund m. 6.b og 5.aSkoleaktivitet07B/06AAB, AG, AO, CHS
17:00Dialogmøde 7.årg.Skoleaktivitet8ID/8IT/8NA
Onsdag, 04. 04. 2018
13:00-14:30Scienceshow for 7.8.9.NASkoleaktivitet8NA/9NA/9NABH, MDB, MGK
Uge 15
Tirsdag, 10. 04. 2018
Innovationsakademiet 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Onsdag, 11. 04. 2018
Innovationsakademiet 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Torsdag, 12. 04. 2018
Innovationsakademiet 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Fredag, 13. 04. 2018
2.terminskarakterblad 8.årg. udl.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
08:30-09:45MED-Møde 8.30-9.45SkoleaktivitetASB, BS, CB, CHS, HJ, HSM, MK, PM, TS
Lørdag, 14. 04. 2018
09:00-14:00Pædagogisk dag - NordagerSkoleaktivitet
Uge 16
Mandag, 16. 04. 2018
10:15-11:15Talk m. Team TvillingSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA/9ID/9IT/9NA/9ID/9IT/9NABA, BS, BSC, CBØ, CL, KB, KKL, KSP, LD, LHK, LM, MAL, MDB, MGK, MO, SB, NF
11:45-13:159.årg. Terminsprøve retstavnning og læsningSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Tirsdag, 17. 04. 2018
08:15-13:009.årg. Terminsprøve matematikSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Torsdag, 19. 04. 2018
7.8.9.Id til stævneSkoleaktivitet8ID/9ID/9ID
Uge 17
Mandag, 23. 04. 2018
Offentliggørelse af udtræk 9.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT
10:00-11:009.årg. TerminsprøveSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Tirsdag, 24. 04. 2018
11:00-14:00Blæsertræf på Carl Nielsen Skolen for 4.a/4.bSkoleaktivitet05A/05BCVC, SA
Onsdag, 25. 04. 2018
13:00-13:00Forskningens døgn MFGSkoleaktivitet9NAMDB
Torsdag, 26. 04. 2018
Filmgalla 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Uge 18
Mandag, 30. 04. 2018
Introuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Tirsdag, 01. 05. 2018
Introuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
7.IT på introturSkoleaktivitet8ITKKL, SE
Onsdag, 02. 05. 2018
Introuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Forårskoncert 3.+4. årgangSkoleaktivitet04A/04B/05A/05B
Skr.afgangsprøverSkoleaktivitet9IT/9NA/9ID
7.IT på introturSkoleaktivitet8ITKKL, SE
Torsdag, 03. 05. 2018
Introuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Forårskoncert 5.+6. årgangSkoleaktivitet06A/06B/07A/07B
Skr.afgangsprøverSkoleaktivitet9IT/9NA/9ID
7.IT på introturSkoleaktivitet8ITKKL, SE
Fredag, 04. 05. 2018
Introuge 8.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Skr.afgangsprøverSkoleaktivitet9IT/9NA/9ID
Lørdag, 05. 05. 2018
08:00-19:004.a og 4.b Blæserdag i TivoliSkoleaktivitet05A/05B
Uge 19
Mandag, 07. 05. 2018
09:00Hyttetur 4.a. og 4.b. Alsborg mandag til onsdagSkoleaktivitet05A/05B
Tirsdag, 08. 05. 2018
08:00-23:55Alsborg 4. klasseSkoleaktivitet05A/05B
Onsdag, 09. 05. 2018
Alsborg 4. klasseSkoleaktivitet05A/05B
Uge 20
Mandag, 14. 05. 2018
Skr.afgangsprøverSkoleaktivitet9IT/9NA/9ID
Blå mandag 7.årg.Skoleaktivitet8ID/8IT/8NA
10:15-11:30MED-Møde 10.15-11.30SkoleaktivitetBS, CB, CHS, HJ, HSM, MK, PM, TS, ASB
Torsdag, 17. 05. 2018
Raketdag 7.årg.Skoleaktivitet8IT/8NA
Uge 21
Mandag, 21. 05. 2018
8.NA lejrskole Fjord og BæltSkoleaktivitet9NA
Tirsdag, 22. 05. 2018
8.NA lejrskole Fjord og BæltSkoleaktivitet9NA
Onsdag, 23. 05. 2018
8.NA lejrskole Fjord og BæltSkoleaktivitet9NA
Torsdag, 24. 05. 2018
8.NA lejrskole Fjord og BæltSkoleaktivitet9NA
7.årg. Campseven arrangementSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA
Fredag, 25. 05. 2018
8.NA lejrskole Fjord og BæltSkoleaktivitet9NA
7.årg. Campseven arrangementSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA
Uge 22
Onsdag, 30. 05. 2018
City of EducatiaSkoleaktivitet8NA/9NA
Sidste skoledag for 9.årg.Skoleaktivitet9IT/9ID/9NA
Fredag, 01. 06. 2018
Mundtlige prøver 9.årg. starterSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Uge 24
Torsdag, 14. 06. 2018
13:30-14:45MED-Møde 13.30-14.45Skoleaktivitet
Uge 25
Mandag, 18. 06. 2018
16:00-16:30Brass-band koncert 4.a og 4.b for forældreSkoleaktivitet05A/05BSA, MM, LHR
Uge 26
Onsdag, 27. 06. 2018
17:00-20:00Dimissionsaften 9. årgangSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Uge 33
Tirsdag, 14. 08. 2018
08:15-14:157.årg. Campseven arrangementSkoleaktivitet7ID/7NA/7GG
17:00-19:009.NA forældremødeSkoleaktivitet9NACBØ, MDB
Onsdag, 15. 08. 2018
7.ID introturSkoleaktivitet7IDLHK, MAL
Torsdag, 16. 08. 2018
7.ID introturSkoleaktivitet7IDLHK, MAL
Fredag, 17. 08. 2018
7.ID introturSkoleaktivitet7IDLHK, MAL
Uge 34
Mandag, 20. 08. 2018
9.NA skolerejse NorgeSkoleaktivitet9NAMDB, MGK
Tirsdag, 21. 08. 2018
9.NA skolerejse NorgeSkoleaktivitet9NAMDB, MGK
08:158.ID Odense cykelbaneSkoleaktivitet8ID
17:00-18:00Forældremøde 6.bSkoleaktivitet06BGT, SH
17:00-19:008.ID forældremødeSkoleaktivitet8ID
Onsdag, 22. 08. 2018
9.NA skolerejse NorgeSkoleaktivitet9NAMDB, MGK
Torsdag, 23. 08. 2018
9.NA skolerejse NorgeSkoleaktivitet9NAMDB, MGK
Fredag, 24. 08. 2018
9.NA skolerejse NorgeSkoleaktivitet9NAMDB, MGK
Uge 35
Mandag, 27. 08. 2018
10:30-11:30Real Talk m. Morten á Rogvi (hypnose)Skoleaktivitet7ID/7NA/8ID/8NA/9ID/9NA/7GG/8GG/9GGMO, BA, BS, BSC, CBØ, CL, KB, KKL, KSP, LD, LHK, LM, MAL, MDB, MGK, SB, NF
17:00-18:30forældremøde 6.a.Skoleaktivitet06AAG, CN
Tirsdag, 28. 08. 2018
16:30-18:00ForældremødeSkoleaktivitet03B/03AAO, MM, SA, LHR, RP, BE, SH, GT, CVC
17:00-19:008.NA 8.GG 9.ID forældremødeSkoleaktivitet8NA/9ID/8GG
Torsdag, 30. 08. 2018
9.NA klassearrangementSkoleaktivitet9NAMDB
08:15-15:157.8.9.GG SalaamfestivalSkoleaktivitet8GG/9GG/7GGCL, KKL, KSP, MO
Uge 36
Mandag, 03. 09. 2018
6.a og 6.b lejrskole BORNHOLMSkoleaktivitet06A
Tirsdag, 04. 09. 2018
6.a og 6.b lejrskole BORNHOLMSkoleaktivitet06A
17:00-19:007.ID NA IT forældremøderSkoleaktivitet7ID/7IT/7NABA, BS, CL, CBØ, MAL, MGK
Onsdag, 05. 09. 2018
6.a og 6.b lejrskole BORNHOLMSkoleaktivitet06A
Torsdag, 06. 09. 2018
6.a og 6.b lejrskole BORNHOLMSkoleaktivitet06A
Fredag, 07. 09. 2018
6.a og 6.b lejrskole BORNHOLMSkoleaktivitet06A
Uge 37
Mandag, 10. 09. 2018
8.GG rejse til LundSkoleaktivitet8GGBS, KKL
9.ID skolerejseSkoleaktivitet9IDLM, SB
Tirsdag, 11. 09. 2018
8.GG rejse til LundSkoleaktivitet8GGBS, KKL
9.ID skolerejseSkoleaktivitet9IDLM, SB
17:00-19:009.IT forældremødeSkoleaktivitet9IT
17:00-19:00Forældremøde 5.bSkoleaktivitet05BLHR, MM
Onsdag, 12. 09. 2018
8.GG rejse til LundSkoleaktivitet8GGBS, KKL
9.ID skolerejseSkoleaktivitet9IDLM, SB
12:00-15:157.årg. til rollespil arr. af præsterne i Ringe provstiSkoleaktivitet7ID/7NA/7GG
Torsdag, 13. 09. 2018
8.GG rejse til LundSkoleaktivitet8GGBS, KKL
9.ID skolerejseSkoleaktivitet9IDLM, SB
7.GG introturSkoleaktivitet7GGBA, CL
7.NA på introturSkoleaktivitet7NACBØ, MGK
Fredag, 14. 09. 2018
8.GG rejse til LundSkoleaktivitet8GGBS, KKL
9.ID skolerejseSkoleaktivitet9IDLM, SB
7.GG introturSkoleaktivitet7GGBA, CL
7.NA på introturSkoleaktivitet7NACBØ, MGK
Lørdag, 15. 09. 2018
08:30-14:00Pædagogisk dag - NordagerSkoleaktivitetAG, AM, AO, ASB, AØ, BA, BE, BJ, BNA, BS, BSC, BØ, CB, CBØ, CC, CL, CN, CVC, DIP, EL, GG, GT, HJ, JEH, JH, JN, KB, KKL, KN, KP, KSP, LD, LHK, LHR, LK, LM, LP, LVP, MAL, MAY, MBJ, MDB, MGK, MK, MM, MN, MO, MZ, SA, SB, SD, SH, SKP, TT, CHS, ES, MJ, PA, PM
Uge 38
Onsdag, 19. 09. 2018
7.8.9.ID O-løbSkoleaktivitet8ID/7ID/9ID
17:00-18:30forældremøde 4.a.Skoleaktivitet04AAG, BE
Torsdag, 20. 09. 2018
8.GG "I sandhedens tjeneste"Skoleaktivitet8GGKKL
08:00-11:00Oplæg Mat.Hus 9.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Fredag, 21. 09. 2018
8.GG 8.NA BiologiturSkoleaktivitet8NA/8GGLHK, SB
Søndag, 23. 09. 2018
9.GG skolerejseSkoleaktivitet9GGKSP, MO
Uge 39
Mandag, 24. 09. 2018
9.IT skolerejseSkoleaktivitet9ITKSP, MO
Tirsdag, 25. 09. 2018
9.IT skolerejseSkoleaktivitet9ITKSP, MO
Onsdag, 26. 09. 2018
9.IT skolerejseSkoleaktivitet9ITKSP, MO
7.ID LangboldsstævneSkoleaktivitet7ID
Torsdag, 27. 09. 2018
9.IT skolerejseSkoleaktivitet9ITKSP, MO
7.ID AtletikstævneSkoleaktivitet7ID
Fredag, 28. 09. 2018
Science CupSkoleaktivitet7NA/8NA/9NA
9.IT skolerejseSkoleaktivitet9ITKSP, MO
Uge 40
Fredag, 05. 10. 2018
9.GG besøg fra PaderbornSkoleaktivitet9GG
08:15-15:157.årg. Campseven arrangementSkoleaktivitet7ID/7NA/7GG
Uge 41
Mandag, 08. 10. 2018
9.GG besøg fra PaderbornSkoleaktivitet9GG
14:15-14:15#Lifehacking 3. - 6. årgangSkoleaktivitet03A/03B/04A/04B/05A/05B/06A/06BAG, AM, AO, BE, BNA, CB, CC, CH, CN, CVC, DIP, GT, LHR, MM, MZ, SA, SH, SKP
Tirsdag, 09. 10. 2018
9.GG besøg fra PaderbornSkoleaktivitet9GG
14:15-14:15#Lifehacking 3. - 6. årgangSkoleaktivitet03A/03B/04A/04B/05A/05B/06A/06BAG, AM, AO, BE, BNA, CB, CC, CH, CN, CVC, DIP, GT, LHR, MM, MZ, SA, SH, SKP
Onsdag, 10. 10. 2018
9.GG besøg fra PaderbornSkoleaktivitet9GG
14:15-14:15#Lifehacking 3. - 6. årgangSkoleaktivitet03A/03B/04A/04B/05A/05B/06A/06BAG, AM, AO, BE, BNA, CB, CC, CH, CN, CVC, DIP, GT, LHR, MM, MZ, SA, SH, SKP
Torsdag, 11. 10. 2018
7.årg. juiceproduktionSkoleaktivitet7ID/7NA/7GGBA
9.GG besøg fra PaderbornSkoleaktivitet9GG
08:15-19:00#Lifehacking 3. - 6. årgangSkoleaktivitet03A/03B/04A/04B/05A/05B/06A/06BAG, AM, AO, BE, BNA, CB, CC, CN, CVC, DIP, GT, LHR, MM, MZ, SA, SH, SKP
Fredag, 12. 10. 2018
MotionsdagSkoleaktivitet7ID/7NA/8ID/8NA/9ID/9NA/7GG/8GG/9GG
Uge 43
Mandag, 22. 10. 2018
7.NA dronekursusSkoleaktivitet7NA
Tirsdag, 23. 10. 2018
7.NA dronekursusSkoleaktivitet7NA
Onsdag, 24. 10. 2018
7.NA dronekursusSkoleaktivitet7NA
08:15-11:00Oplæg Mat.Hus 9.årg.Skoleaktivitet9ID/9IT/9NA
Torsdag, 25. 10. 2018
7.NA dronekursusSkoleaktivitet7NA
7.8.ID TeenvolleystævneSkoleaktivitet8ID/7ID
Fredag, 26. 10. 2018
7.NA dronekursusSkoleaktivitet7NA
Uge 44
Mandag, 29. 10. 2018
Matematikkens Hus 9.årg.Skoleaktivitet9ID/9NA/9GG
Tirsdag, 30. 10. 2018
Matematikkens Hus 9.årg.Skoleaktivitet9ID/9NA/9GG
Onsdag, 31. 10. 2018
Matematikkens Hus 9.årg.Skoleaktivitet9ID/9NA/9GG
19:00UU - forældremøde 8.årg. 9.årg. på TingagerskolenSkoleaktivitet8ID/8NA/9ID/9NA/8GG/9GG
Torsdag, 01. 11. 2018
Første standpunktskarakter 8.9.årg.Skoleaktivitet8ID/8NA/9ID/9NA/8GG/9GG
Matematikkens Hus 9.årg.Skoleaktivitet9ID/9NA/9GG
Fredag, 02. 11. 2018
Matematikkens Hus 9.årg.Skoleaktivitet9ID/9NA/9GG
Uge 45
Tirsdag, 06. 11. 2018
Skole/hjemsamtaler 7.GGSkoleaktivitet7GGBA, CL
08:10-09:50MasterClass startSkoleaktivitet8ID/8NA/9ID/9NA/8GG/9GG
Torsdag, 08. 11. 2018
8.9.ID HåndboldstævneSkoleaktivitet9ID/8ID
Fredag, 09. 11. 2018
7.ID VandpolostævneSkoleaktivitet7ID
Uge 46
Mandag, 12. 11. 2018
Big Bang til naturfag - foredrag for overbygningens eleverSkoleaktivitet7ID/7NA/8ID/8NA/9ID/9NA/7GG/8GG/9GG
Tirsdag, 13. 11. 2018
Skole - hjem samtaler 7.GGSkoleaktivitet7GGBA, CL
09:00-10:30MED møde 9-10.30SkoleaktivitetBS, CHS, CB, MK, MBJ, HS, HJ, PM
17:00-18:15Dialogmøde SSP 8.årg.Skoleaktivitet8GG/8ID/8NA
Onsdag, 14. 11. 2018
10:30-11:30Real Talk m. TankebrødreneSkoleaktivitet7ID/7NA/8ID/8NA/9ID/9NA/7GG/8GG/9GGMO, BA, BS, BSC, CBØ, CL, KB, KKL, KSP, LD, LHK, LM, MAL, MDB, MGK, SB, NF
Uge 47
Tirsdag, 20. 11. 2018
Skole-hjemsamtaler 7.NASkoleaktivitet7NACBØ, MGK
IUP samtaler 8.NASkoleaktivitet8NACL, MDB
10:00-11:30Intro film 8.årg.Skoleaktivitet8ID/8NA/8GG
Uge 48
Tirsdag, 27. 11. 2018
IUP samtaler 8.IDSkoleaktivitet8IDLHK, BS
Torsdag, 29. 11. 2018
09:00-12:003.+4. årg. kor-øve-dag med Odense SymfoniorkesterSkoleaktivitet03A/03B/04A/04B
Fredag, 30. 11. 2018
MasterClass engelsk sidste gangSkoleaktivitet9ID/9IT/9NA
8.9.ID basketstævneSkoleaktivitet8ID/9ID
Uge 49
Mandag, 03. 12. 2018
9.årg. projektugeSkoleaktivitet9ID/9NA/9GG
Tirsdag, 04. 12. 2018
MasterClass science sidste gangSkoleaktivitet8ID/8IT/8NA/9ID/9IT/9NA
9.årg. projektugeSkoleaktivitet9ID/9NA/9GG
Skole-hjemsamtaler 7.IDSkoleaktivitet7IDBS, MAL
IUP samtaler 8.GGSkoleaktivitet8ITKKL
Onsdag, 05. 12. 2018
9.årg. projektugeSkoleaktivitet9ID/9NA/9GG
Torsdag, 06. 12. 2018
9.årg. projektugeSkoleaktivitet9ID/9NA/9GG
7.ID basketstævneSkoleaktivitet7ID
10:45-16:003.+4. årgang Koncertdag med Odense SymfoniorkesterSkoleaktivitet03A/03B/04A/04B
Fredag, 07. 12. 2018
9.årg. projektugeSkoleaktivitet9ID/9NA/9GG
Uge 50
Mandag, 10. 12. 2018
9.årg. projektugeSkoleaktivitet9ID/9NA/9GG
8.årg. prøveprojektugeSkoleaktivitet8ID/8NA/8GG
Tirsdag, 11. 12. 2018
8.årg. prøveprojektugeSkoleaktivitet8ID/8NA/8GG
Onsdag, 12. 12. 2018
8.årg. prøveprojektugeSkoleaktivitet8ID/8NA/8GG
Torsdag, 13. 12. 2018
8.årg. prøveprojektugeSkoleaktivitet8ID/8NA/8GG
Fredag, 14. 12. 2018
8.årg. prøveprojektugeSkoleaktivitet8ID/8NA/8GG
Uge 51
Mandag, 17. 12. 2018
8.årg. prøveprojektugeSkoleaktivitet8ID/8NA/8GG

Dagens aktiviteter

Uge 46
Tirsdag, 13. 11. 2018
Skoleaktivitet7GG
Skole - hjem samtaler 7.GG
BA, CL
Skoleaktivitet
09:00-10:30MED møde 9-10.30
BS, CHS, CB, MK, MBJ, HS, HJ, PM
Skoleaktivitet8GG/8ID/8NA
17:00-18:15Dialogmøde SSP 8.årg.
Se hele kalenderen